Kieno numeris?

Ruošiamasi naikinti bankų kodų korteles

Lietuvoje populiarių elektroninio banko kodų kortelių netrukus liks kur kas mažiau, nes šių metų lapkričio 1-ąją įsigalios Lietuvos banko rekomendacijos dėl operacijų saugumo.

Lietuvos bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas portalui delfi.lt sakė, kad iš karto nebus atsisakoma visų kodų kortelių, tačiau bus nustatomos mokėjimo su jomis ribos.

„Stengiamės, kad jų naudojimas nebūtų visiškai panaikintas, bet kad būtų sumažintas operacijų limitas. Nuo lapkričio 1 dienos turbūt bus galima atlikti labai nedideles operacijas naudojantis kodų kortelėmis. Galbūt gali būti naudojamos kodų kortelės ir SMS žinutės kombinacijos“, – portalui komentavo jis.

Asociacijos vadovas teigė, kad kol kas nėra galutinio sutarimo šiuo klausimu, taigi ir nenustatyta tiksli suma, nuo kurios kodų kortele nebus galima naudotis norint atlikti pavedimą. Esą tai gali būti 30 arba 50 eurų. Galbūt savo kartelę galės nustatyti kiekvienas bankas atskirai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.